Vladimír Slavík: Volby 2022 – kandidátní listiny

Především jsem zaregistroval, že se voleb nezúčastní ČSSD, KSČM a STAN-KPH. Někteří zastupitelé z těchto stran a hnutí se přesunuli na jiné kandidátní listiny. Konkrétně paní Kelnarová z ČSSD na kandidátku hnutí Ostravak, pan Šimůnek z KSČM na kandidátku NK Nová Změna, pan MUDr. Gromnica na kandidátku ODS.

Dalším poznatkem je, že na všech kandidátních listinách je mnoho nových jmen. Konkrétně u ODS šest, u KDU-ČSL devět, u NK Nová Změna deset, u hnutí Ostravak osm, u SNK Hrabované šest. Velice jsem to uvítal. Doufám, že někteří z nich se stanou členy zastupitelstva.

Za zmínku stojí, že kandidáti jsou většinou bez politické příslušnosti. Konkrétně u ODS devět, u KDU-ČSL devět, u NK Nová Změna čtrnáct, u hnutí Ostravak a u SNK Hrabované patnáct. Raritou je kandidatura paní Podhorné. Tato členka ODS je zapsána na kandidátce NK – Nová Změna.

Zarážející je pro mne skutečnost, že velká většina kandidátů se prozatím nijak veřejně neprojevovala. Nesdělovali své názory v místních médiích, nepůsobili ve výborech a v komisích, nezúčastňovali se zasedání zastupitelstev. Prošel jsem si všechna jména na kandidátních listinách, a „něco mi říkají“ pouze tyto: Dolejška, Gromnica starší a mladší, Slepička, Strnišťová, Trávníček, Žižka, Balušek, Chlupatá Hana a Věra, Houžvička, Kopitzová, Šimůnek, Blanár, Hrabovská, Kelnarová, Šumbera, Hromádka, Krejčíček, Orkáč, Richter, Skalský, Slíva, Veselý. Celkem 25 jmen ze sedmdesáti pěti. Snad se budou postupně více angažovat i ti ostatní.

Nyní čekám na volební programy. Doufám, že budou kvalitnější ve srovnání s těmi z roku 2018. Bylo v nich mnoho povšechných proklamací a nesplnitelných požadavků.

Určitě zakroužkuji jména Blanár, Hrabovská, Hromádka, Mintěl, Slepička, Skalský, Slíva, Strnišťová, Šumbera, Veselý. Volební stranu, hnutí a sdružení podle kvality volebního programu.

Také jsem zaregistroval změnu mého volebního místa. Volební okrsek č. 4 přesídlil z ul. Bělská na ul. Bažanova. Prý z prostorových důvodů. Doufám, že se to neprojeví záporně ve volební účasti občanů z jižního konce Hrabové.

Komentáře jsou uzavřeny.

[email protected] [email protected]