(FOTO) Mgr. Petra Nytrová: I naše škola se zapojila do celorepublikového projektu Pěšky do školy

(Autor: Mgr. Petra Nytrová) V průběhu září se naše škola již po několikáté zapojila do celorepublikového projektu Pěšky do školy. Do tohoto projektu bylo zapojeno přes 300 škol v celé České republice. Během týdenní akce věnované  udržitelnému způsobu cestování se žáci 1. – 7. ročníku snažili co nejvíce chodit do školy pěšky, autobusem, někteří se dopravili na koloběžce, kole či skateboardu.

V rámci tohoto osvětového týdne také žáci malovali obrázky ve výtvarné výchově. Vyšší ročníky si zase vymyslely píseň nebo provedli monitoring vnímání dopravy v okolí školy. Žáci se ptali občanů Hrabové, jak vnímají dopravu v okolí školy. Jaké byly odpovědi si můžete přečíst v jejich zprávě na konci článku.

Momentálně čekáme, zda se v  tom velkém množství školy na nás usměje štěstí a budeme oceněni. Děti byly motivované a snad se také některé mladší děti osmělily začít jezdit do školy s kamarády, např. autobusem.

Poděkování patří žákům za aktivitu, rodičům za podporu dětí a učitelům za spolupráci.

Mgr. Petra Nytrová
koordinátor projektu

Fotky jsou na Google Photos: