Hrabovský občasník – Listopad 2015

Jelikož je občasník již roznesen do všech schránek v Hrabové, přinášíme Vám možnost stažení občasníku ve formátu PDF.

Soubor s občasníkem stáhnete kliknutím na obrázek titulní stránky níže. Na konci tohoto článku máte stále možnost hlasovat, jak se Vám nový občasník líbí.

obcasnikC-stránka001

 

 

9 Komentáře

  1. Jan Koběrský říká:

    Pekne pocteni, jenom mam obavu, ze jsou nektere prispevky tak dlouhe, ze je hodne lidi nedocte do konce, coz je rozhodne skoda.

    Prispevek od pani Polackove o kockach me velmi pobavil, ne ze by byl snad vtipny, spise velmi necekany a vice uzitecny, nez bych cekal. Jenom je skoda, ze z poslednich 3 vet je kazda ukoncena tremi vykricniky (HRABOVA!!!), to se do periodika nehodi, stejne jako zvyraznovani textu KAPITALKAMA.

    Tresnickou na dortu je vsak prispevek pani Chlupate, ktery ve me vyvolal behem tech 30 vterin 3 emoce, nejdriv zmateni, pak udiv a nakonec jenom usmev. Puvodni zamer byl asi ukazat vsem, jak je nad veci a vysvetlit zbytecnost tohoto pocinu. Zahodila tak spise prilezitost shrnout fakticke uspechy a body jeji prace v zastupitelstvu, o kterych se nikde bohuzel nedozvime jak je volebni obdobi dlouhe.

    Dekuji a tesim se na pristi cislo.

    • Šárka Tomisová říká:

      zmateni, pak udiv a nakonec jenom usmev

      vyjádřil jste to, pane Koběrský, naprosto přesně

    • MUDr. Marcela Poláčková říká:

      Děkuji pane Koběrský za Váš názor na článek o “kočkách” a dovoluji si reagovat. Možná jste ho dočetl dokonce právě kvůli těmto vykřičníkům neboť pro mnoho lidí jde přece jen o něco bezvýznamného, jde “jen o kočku, byť živého tvora”. Jestli vykřičníky nepatří do článku, nemohu posoudit, nejsem redaktor, který má s psaním článků do časopisů profesionální zkušenost. Jsem jen člověk, který dělá v Hrabové slovní osvětu na toto téma již několik let(bohužel bezvýsledně)a hlavně člověk, který se o tyto zbědované tvory stará ve svém “soukromém útulku”. A řeknu Vám, je to velká časová a pro důchodce podstatná finanční zátěž. Jen pro zajímavost náklady na jednu kočku ročně: kastrace-1000Kč(jen 1x za život), antiparazitární přípravky-2000Kč, strava 5000Kč, veterinární péče v případě nemoci -platby přímo závratné. A tyto částky si vynásobte počtem přijatých koček. Myslím pane Koběrský, kdyby jste se takto osobně na problému podílel, měl by jste v příspěvku těch vykřičníků daleko více, ve snaze přimět své spoluobčany k zodpovědnosti. Zcela jistě se tento článek nebude líbit lidem, kterých se to týká, ale určitě tento příspěvek neměl nikoho pobavit.
      Samozřejmě je zde spousta závažnějších problémů, které je nutno řešit a proto ještě jednou díky, že jste si článek přečetl.
      Ještě více bych uvítala, kdyby jste popřemýšlel, jak mi v mém snažení pomoci. Děkuji.
      Marcela Poláčková

      • Šárka Tomisová říká:

        Chtěla jsem si dát na chvíli oraz, protože na hrabova.info reaguji na články docela často, ale reakce paní doktorky mi k tomu bohužel nedává příležitost.

        Má totiž stoprocentně pravdu.

        Po Hrabové se potuluje spousta bezprizorních koček, které živoří.
        Přitom by stačilo, aby je majitel nechal kastrovat a zamezil nechtěné další populaci.

        Zeleného životního prostoru ubývá – v Hrabové i díky ZABETONOVANÉ RADNICI a betonu přibývá.

        A každý živý tvor tím přirozeně strádá.

        Jenomže lidé se dokáží bránit a najít si náhradní obživu a životní prostor, zvířata bohužel takovou šanci nemají, jsou naše rukojmí.
        Je mi těch tvorů neskutečně líto a nejedná se jenom o kočky.
        Nejhumánnější je v tomhle případě již zmíněná kastrace.

        Paní doktorko, ráda se s Vámi seznámím, mluvíte mi ze srdce.

        • MUDr. Marcela Poláčková říká:

          Děkuji paní Tomisová, za podporu, taky bych se s Vámi ráda osobně seznámila neb zřejmě máme podobné názory na ochranu životního prostředí, pomoc slabým a potřebným, kam spadají i ta zvířata. Snažím se dělat pro lidi, děti i opuštěná zvířata maximum, ale společně možná ještě na něco přijdeme.

    • Stanislav Holis říká:

      Souhlasím, že některé články jsou delší, ale vzhledem k tomu, že už máme dlouhé, téměř zimní večery…
      Cekově jsem ohodnotil za 1, pokud bych srovnával s Hrabovskými listy, tak ani jinak hodnotit nešlo 🙂
      V příštím čísle by mohl být obsah vyváženější, víc o současnosti a budoucích akcích (událostech) na úkor historických nebo minulých.
      Na závěr plně souhlasím s třešničkou na dortu od Jana Koběrského,výstižná a trefná. Pozitivně bych viděl jen změnu v hlasování, která nastala u zákazu heren, zapisování jak kdo hlasoval a změn Jednacího řádu.
      Jinak je práce koalice velmi slabá, bohužel.
      Webovky obvodu a Hrabovské listy téměř beze změn, zastupitelstvo v nevhodný den a čas v 3 měsíčním intervalu, diskuze pro občany na konci, účetnictví radnice hrozící vysokou pokutou nebo odebráním správy financí, krytí ELSPOLu, slabá komunikace starosty a ex – tajemníka atd.

      • Radomír Orkáč říká:

        Veskere pripominky jsou dulezite, jedine tak se da neco zlepsit.

        Koncem tohoto tydne bych chtel napsat clanek, jak obcasnik videli obcane a netreba se bat zadneho nazoru, proto jsme je chteli slyset.

        Vzdyt ta zpetna vazba nemusi slouzit jen nam, kdo tvorili obcasnik, ale i ted neexistujici redakcni rade Hrabovskych listu.

        Mimochodem, je uzasne vedet, ze to co je pripominkovano, tak nam v podstate rikal i Petr Zizka. Neni to tak, ze bychom ho neposlouchali, to v zadnem pripade! Jen jsme uz nemeli moznost zohlednit vsechny jeho namety a rady.

        Uvidime, co bude priste… . Chcete neco zmenit? Piste nam!

  2. Milan Slíva jr. říká:

    S poměrně hodně lidmi jsem hovořil a na délku článku si nestěžoval nikdo. Většina přečetla vše, i když ne na jeden zátah všechny články. Setkal jsem se naopak i s názorem, že by články měly být naopak delší a kupříkladu k článku o Vojanu napsat i seznam ochotníků, jelikož každý nemá internet a nemůže si to na internetu přečíst.

    Největší úskalí pro další číslo bude ufinancovat jej. Přestože tiskneme o 100% efektivněji než obec Hrabovské listy, za stejné peníze jsme totiž vytiskli dvojnásobný počet stránek, je to poměrně hodně peněz. Doufejme, že to vyjde s reklamou a další čísla se podaří zafinancovat tímto způsobem.

    • Radomír Orkáč říká:

      Honzo, máš pravdu, i mně se někteří o nečtivé délce článků zmínili.

      To co píše Milan je rovněž pravda, některé články mohly být delší, jiné zase kratší. Nejdelší článek byl článek pana faráře, ale bylo by problematické jeho první sdělení tímto způsobem zkracovat ještě více. Kdo ví, potvrdí, že dlouho to vypadalo, že článek nebude vůbec.

      Článek delší než jedna celá strana nebývá dost často čtivý, ale opravdu jsme zkracovali a v některých případech i radikálně. V žádném případě zkracování nerovná se cenzura, ale i tak jsme se VŽDY autorů zeptali, jestli s tou podobou souhlasí.

      To co jde zapsat do dvou vět jsem teď rozepsal do několika odstavců, a tak je to s mnoha autory i v občasníku;-)

      Děkuji za názor a za tvůj finanční příspěvek.

[email protected] [email protected]