Akce velocipedistů posledních 14 dní

7.5.2016 se náš klub účastnil oslav 71. výročí ukončení 2. světové války v Paskově na zámku. Shlédli jsme závody koloběžek i kočárků na okruhu kolem zámku. Vyzkoušeli jsme cyklokuriozity – protišlapné dvojkolo, opačné řízení, řízení zadním i předním kolem. Pořadatelé měli připravenou hudbu i program složený z místních sdružení.

Fotky od Lucie Hýžové jsou na Flickru:

8.5.2016 náš klub úspěšně reprezentoval Hrabovou ve Vojkovicích při Libertas Kappu v Hostinci U Koníčka. Projížďka na starých kolech typu Liberta, Ukrajina, kde se hodnotil úbor účastníka, jeho rozveselování ostatních po trase, náročnost jízdy na kole. Vyhrál náš člen František Janša na vysokém kole, který ujel celou trať po velmi nekvalitních cestách s fortelem svým vlastním. Někteří členové klubu toho měli za celý den dost. Celkově najeli kolem 70. km. Hlavně zpáteční rychlý přesun 25. km z Vojkovic na hřiště do Hrabové zvládnutý pod jednu hodinu byl velice náročný.

Fotky jsou na Flickru:

14.5.2016 jsme přijali pozvánku na prezentaci KČV v Hrabové na akci Frýdek – Místek na kole, která se konala kolem přehrady Olešná. Početná, desetičlenná výprava našeho klubu byla vidět při startu závodu kolem přehrady (menší okruh) i směr Palkovice (větší okruh). Někteří členové klubu absolvovali okruh kolem přehrady čtyřikrát. Účastnili jsme se místních atrakcí, půjčili si dvojkolo z Coolárny Vratimov i vyzkoušeli elektrokola. U místní Městské Policie vyzkoušeli slalomovou dráhu, opilecké brýle a znalost dopravních značek.

Fotky jsou na Flickru:

15.5.2016 pořádal náš klub ve spolupráci se správcem hřiště a občerstvením na hřišti smažení vaječiny k svatodušním svátkům Letnice. Celkově bylo vybráno 250. vajíček a přiměřeně špeku. Počasí nám moc nepřálo, bylo velmi chladno. Pro děti jsme měli soutěže v kreslení vajíček, kličkování s vajíčkem na lžičce kolem kuželů, házení tenisákem do otvorů v dřevěném stojanu. Tento čas využila skupina dam kolem správce hřiště k přípravě vaječiny. Po 17. hodině začal výdej prvních porcí vaječiny, kterou si každý mohl dochutit solí, pepřem, cibulkou, nebo pažitkou. Vaječina všem velmi chutnala. Děkuji organizátorům za přípravu vaječiny. Omlouvám se všem nedočkavcům i těm, kteří na poslední chvíli přinesou vajíčka a myslí si, že bude z nich připravena vaječina.

Fotky jsou na Flickru:

Komentáře jsou uzavřeny.

[email protected] [email protected]