Velocipedisté závodili na velodromu v Brně

V neděli 17.9. se náš Klub českých velocipedistů v Hrabové účastnil v Brně na velodromu soutěže s koly Favorit –  1. Špicové Favál.

Komise hodnotila renovaci kol Favorit a to od doby začátku výroby do roku 1989. Hodnotila se buď zdařilost renovace a nebo původní stav. Po loňském vítězství Václava Gerolta s kolem Favorit F1, jsme si letos žádnou cenu neodvezli.

Bohužel plánovaná vyjížďka na přehradu se nekonala, počasí nám nepřálo. Poté probíhaly závody koloběžek, kde se na prvních místech umisťovaly koloběžkaři z Ostravy z týmu BO Kolobka.

Odpoledne probíhal na velodromu 7. Brněnské RekordOvál, kde se překonávaly různé rekordy. Ujetá vzdálenost na kole pozpátku za hodinu, ujetá vzdálenost na vysokém kole za hodinu a jiné rekordy. Náš klub postavil dvě družstva k překonání našeho loňského rekordu ve stíhacím závodě, kterým byl čas za ujetí 4 km (10 okruhů) ve 4 lidech na kolech vyrobených před rokem 1939.

První startovalo družstvo, které drželo stávající rekord (8 min 49 s) v červených dresech, mělo však technické problémy a čas nepokořilo. Jako druhé startovalo nově sestavené družstvo v bílých dresech, kterým se podařilo loňský rekord překonat.

Tak opět bude mít Hrabová zápis v České knize rekordů vydávané Agenturou Dobrý den z Pelhřimova.

Fotky jsou na Flickru obce:

Velocipedisté závodili na velodromu v Brně, září 2017

Komentáře jsou uzavřeny.

[email protected] [email protected]