Navštívili jsme Legoland v Německu

Historicky první vícedenní zájezd uspořádala Komise pro děti a mládež v termínu 28.9. až 30.9.2017, a to do Legolandu v Německu. V den odjezdu se brzy ráno sešlo všech 49 účastníků u autobusu a vydali jsme se směrem na Karlštejn, kde byla domluvena prohlídka hradu na 14 hodin.

Zúčastnili jste se zájezdu a máte nějaké fotografie, které bychom mohli zveřejnit na Flickru obce? Pošlete nám je na [email protected]

Romantickou procházkou po cestě, kde kdysi jezdívali čeští králové jsme se dostali k hradu, který již z dálky ohromuje svou majestátností. Prohlídka byla zajímavá, dospělí se nenudili a děti nezlobily, takže první úspěch v nabitém třídenním programu.

Cestou zpět k autobusu děti řádně nakoupily všemožná lákadla, která lemují cestu z hradu. Nám doma například přibyl plyšový králíček, ostatní děti nakoupily další zvířátka. Řádně a včas se všichni sešli u autobusu a jelo se na Přimdu, místo našeho ubytování.

Škola v přírodě, kde jsme si objednali ubytování byla velká čistá a v původním stavu, včetně vybavení, tedy z roku 1975. Úsměvy na tváři jsme jen obtížně zakrývali, ale po zjištění, že v areálu jsou společné sprchy – tedy dámské i pánské – jsme se chechtali všichni nahlas. Dle hesla staré, ale čisté, se dalo přespat. Já osobně pochybuji, že se tam ještě někdo vrátí, ale nocleh s polopenzí za 335 Kč nemá konkurenci.

Druhý den brzy ráno jsme odjeli do zábavního parku Legoland v Německu. Množství atrakcí a variabilita zábavy vzala dech všem dětem. Rázem nikdo neměl hlad, nikdo nechtěl čůrat a všichni se vrhli do parku za zážitky. Já osobně jsem se překonala a vyzkoušela jsem atrakce dle mého názoru velmi adrenalinové. Cestou jsem potkávala ostatní rodiče a děti, všichni s euforií běhali, ať stihnou všechno.

Večer na Přimdě jsme povečeřeli a po uložení dětí v jídelně začalo stručné školení účastníků zájezdu. Já jsem zde získala tipy na další aktivity pro rodiče a děti, všichni utužili sousedské vztahy.

Třetí den ráno nás u autobusu čekalo nemilé překvapení – autobus se pokazil. Po chvilce otálení, kdy řidič řešil co s tím, někdo z rodičů vymyslel procházku na hrad Přimda. Krátký výšlap úžasným lesem byl zakončen obhlídkou zřícenin hradu a snad všichni našli nějaké hřiby. A to už volal řidič, že závada je odstraněna a vyrážíme. Radostně jsme seběhli kopec a vydali se do Brna na prohlídku ZOO. Tam si každé dítě našlo nějaké oblíbené zvířátko, mi se nejvíce líbili medvědi, protože kde uvidím velkého hnědého medvěda ze vzdálenosti tří metrů?

Cesta domů utekla rychle, někteří pospávali únavou a kolem deváté večerní jsme spokojeně vystupovali u školy v Hrabové.

Z pohledu organizátora zájezdu musím všechny pochválit. Jednak za odvahu se zúčastnit takové cesty do neznáma, jednak za vzornou spolupráci a neustálé šíření dobré nálady. Podařilo se mi, až na malé odchylky, dodržet plán zájezdu. Dokonce jsem i dost ušetřila, takže celkové náklady na osobu byly 1840 Kč a z původní zálohy jsem všem vracela peníze zpět.

Hlavně bych chtěla poděkovat dětem Pišťákovým, které mne nenechaly zmrznout, když jsem si omylem zabouchla hlavní dveře. Dále děkuji Dráždilovým, kteří mi pomohli s nákupem vstupenek v Legolandu a taky celému zájezdu, protože je důležité společnými akcemi vytvořit si dobré vztahy a tím i lepší Hrabovou, kterou nám už teď spousta ostatních závidí.

Dobrovolnictví a pořádání kulturních a jiných akcí dnes není v módě, tak si musíme vážit všech našich komisí a jejich aktivit, zlepšují nám život všem.

Radmila Lysáková Balušková

 

 

Jeden komentář

  1. Jan Dvořák říká:

    Radko, tak to jste toho stihli fakt hodně – jste šikovní.

[email protected] [email protected]