Ukliďme Česko 2015

Kulturní komise MOb Hrabová a TORALI o.s. si Vás dovolují pozvat na dobrovolnickou úklidovou akci konanou v rámci celorepublikové kampaně Ukliďme Česko 2015.

Přidejte se k ostatním občanům Hrabové a zapojte se v sobotu 18. 4. do úklidu volně pohozených odpadků a černých skládek. Akci podporuje i ÚMOb Hrabová, který zdarma poskytne pytle na odpadky a zajistí odvoz sesbíraného odpadu.

Kdy: 18.4.2015 v 10:00 hod.
Kde: Sraz před hlavním vchodem ZŠ (Základní škola, Ostrava-Hrabová, Paskovská 46, příspěvková organizace).
S sebou: Vhodný oděv a pevnou obuv.
Organizátoři: TORALI o.s. a Kulturní komise MOb Hrabová.
Kontakt: [email protected] nebo 604715917
Pytle a rukavice zajištěny!
Plakátek: PDF

uklidme2015m

Podle počtu účastníků se před základní školou rozdělíme na dvě a více skupin a odebereme se na místa úklidu. V případě dvou skupinek se půjde uklízet okolí Prašivky (za hřbitovem) a na Šídlovci úsek od garáží k Ostravici. Velocipedisté avizovali, že by rádi utvořili samostatnou skupinu a zajeli uklidit nahlášené místo „Na žluté turistické značce směr Pilíky. Otevřená brána na začátku z ul. Paskovská (nová skládka)“.

Naše základní škola (žáci) se do akce zapojí v pátek dne 17. dubna 2015 odpoledne a bude se uklízet okolí školy a dopravní hřiště u úřadu.

 

 

Dobrovolník úklidové akce

Chcete-li se zapojit, zaregistrujte se na stránkách www.uklidmecesko.cz . Registrace dobrovolníků usnadní organizátorům plánování úklidové akce a mohou Vás prostřednictvím portálu uklidmecesko.cz i adresně či hromadně kontaktovat.

Úkolem dobrovolníka bude:

  • pomoc s mapováním černých skládek ve Vaší lokalitě
  • komunikace s místním organizátorem
  • účast na úklidové akci v určeném termínu na dané lokalitě

Mapování skládek

Občané v průběhu března zmapovali na území našeho městského obvodu místa, která by se mohla v rámci této dobrovolnické akce uklízet. Místo úklidu sice ještě s konečnou platností vybráno nebylo, ale na nepořádek z některých míst v našem okolí se můžete podívat již nyní ve fotogalerii na Flickru:

Nejpozději týden před akcí Vás budeme prostřednictvím stránek Hrabová.Info a UkliďmeČesko.cz (pokud se zaregistrujete) informovat, abychom se v sobotu 18.4. potkali a postarali se o úklid okolí, ve kterém společně žijeme.

 

[email protected] [email protected]