Dolní Vítkovice překročily hranici miliónu návštěvníků v roce 2015

OSTRAVA, 3. 11. 2015 – Miliontého návštěvníka přivítaly právě dnes areály Dolních Vítkovic (DOV). Je to poprvé od otevření v roce 2012, kdy se povedlo do industriálního areálu přilákat během jednoho roku milión návštěvníků. Pomyslný titul „miliontý návštěvník v roce 2015“ si odnesla čtrnáctiletá Adriana Koščenová ze ZŠ Gebauerova z Ostravy – Přívozu, která přišla do Velkého světa techniky se svými spolužáky na výuku o DNA, jeden z výukových modulů pro školní skupiny.

„Máme radost, že jsme mohli přivítat jubilejní návštěvnici právě ve Velkém světě techniky a navíc nás těší, že k nám přicházejí děti a náctiletí ze škol a pak opakovaně znovu i s rodiči nebo prarodiči,“ popisuje ředitel Světa techniky Jakub Švrček. Dívka si za odměnu odnesla drobné dárky a celoroční permanentku do Světa techniky. „Vůbec jsem takovou výhru nečekala, jsem za to moc ráda. Určitě se sem vrátím i s rodiči,“ popisuje svou radost Adriana.

Výsledné číslo návštěvnosti DOV tvoří nejen stovky denně přicházejících turistů, ale také školy, které sem míří za zajímavým způsobem vzdělání. „Díky v tomto směru patří především zřizovatelům vzdělávacích institucí, kteří svou dotační podporou pomáhají tyto aktivity žákům a studentům hradit. Díky nim pak mají děti a studenti volný vstup do expozic Světa techniky včetně 3D kina či divadla vědy. Dokonale se tak propojuje vzdělání a zábava. Mezi klíčové podporovatele patří města Ostrava a Opava, letos nově také Karviná a Havířov. Dále Moravskoslezský kraj a k dohodě se teď blížíme i v Bohumíně,“ připomíná ředitel sdružení Dolní oblast Vítkovice Petr Koudela.

DOV oslovuje postupně všechny obce s rozšířenou působností na území Moravskoslezského kraje tak, aby měl každý student možnost alespoň jednou za rok Svět techniky v rámci výuky navštívit.
Svět techniky má v tomto období velmi bohatý a pestrý doprovodný program, který právě v období nepříznivého počasí přitahuje stále více návštěvníků. „Největší zájem je především o technické dílny, kde si návštěvník může něco pěkného vyrobit a odnést si tak nevšední dárek. Velkou devizou je fakt, že se jedná především o zábavu pro celou rodinu,“ míní ředitel Světa techniky Švrček.

Rok 2015 byl pro Dolní Vítkovice významným milníkem. Letos se otevřela další místa, která mají velký podíl na větší návštěvnosti: Bolt Tower, nástavba Vysoké pece č. 1, kterou slavnostně pokřtil atlet Usain Bolt, a také Důl Hlubina, který se z černouhelného dolu proměnil v uměleckou a kreativní čtvrť.
DOV se za rok 2014 umísti na 4. místě v návštěvnosti českých památek a turistických cílů, tehdy jej navštívilo přes 800 tisíc turistů. První tři příčky obsadily výhradně pražské památky a atrakce.
„Všichni doufáme, že dosažení vysněné hranice jednoho miliónu návštěvníků během jednoho roku už nám snad přinese medaili,“ věří Koudela. Návštěvnost letos posílily všechny části areálu Dolních

Vítkovic a Landek parku, významně se na ní podílely nejen vzdělávací akce pro školy, ale i úspěšné festivaly, open air akce a koncerty.

Zpracovala:
Eva Kijonková, mediální podpora DOV, tel. 721 857 097, [email protected]

Komentáře jsou uzavřeny.

[email protected] [email protected]