Povodí Odry omezilo odtok z nádrže Žermanice

I přes současné deštivé počasí není situace na přehradách vodohospodářské soustavy státního podniku Povodí Odry dobrá. Týká se to zejména nádrží Žermanice, která je naplněna z 60 %, a Olešná, kde se plnění pohybuje pod 20 %.

Hladina v obou nádržích, využívaných pro dodávky průmyslové vody, stoupá, malé sněhové zásoby nicméně neslibují jejich doplnění.

Státní podnik Povodí Odry proto podniká preventivní kroky ke zmírnění důsledků sucha. „Na základě povolení Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Povodí Odry provedlo další omezení odtoku z nádrže Žermanice s cílem zajistit vodu pro odběratele ArcelorMittal Ostrava a Biocel Paskov i při nepříznivém vývoji počasí a opakování sucha v tomto roce,“ uvedl mluvčí státního podniku Povodí Odry Čestmír Vlček. Situaci s nízkou hladinou na nádrži Olešná pak hodlá podnik využít k odtěžení nánosů v průběhu letošního roku, tedy před opětovným naplněním nádrže.

Podrobnější informace o aktuálním vývoji sucha a stavech na přehradách poskytne státní podnik Povodí Odry na připravované tiskové konferenci, která se uskuteční na počátku března.

Kontakt:
Ing. Petr Březina
technický ředitel Povodí Odry, státní podnik
Tel.: 724 254 765
E-mail: [email protected]

Komentáře jsou uzavřeny.

[email protected] [email protected]