Kateřinský běh (aktualizováno)

Kdo se včera v odpoledních hodinách procházel po Domovské ulici, musel dávat pozor, aby ho neušlapal dav běžců. Dne 21.4.2016 se totiž konal již 8. ročník Kateřinského běhu Hrabovou.

Oproti loňskému roku (58 běžců) byla účast o poznání lepší, celkem se běžeckého závodu zúčastnilo 79 běžců a běžkyň.

Závod odstartoval v 17.01 hod. náš starosta Igor Trávníček, který nahlas poznamenal, že pořadatelé mají jako vždy předem objednáno nádherné počasí… a byla to pravda, protože ve výsledkové listině jsou o počasí následující informace: sucho, slunečno, asi 15°C

Pro mě jako účastníka byla v letošním ročníku asi největším překvapením účast Vojtěcha Gruchala z Triatlon klubu Ostrava, který celý závod před sebou tlačil kočárek. Nakonec se umístil na úžasném 11. místě s časem 19 min 42 s. Soupeři se nestačili divit, kdo a s čím je to předbíhá a jeden z nich událost dokonce komentoval slovy “Ty vole to je drsné!”.

Vojtěcha Gruchala z Triatlon klubu Ostrava

Vojtěcha Gruchala z Triatlon klubu Ostrava

Pomyslnou cílovou páskou proběhl s nejrychlejším časem 17:05 minut Vrzala Matouš, kterého následovali Dominik Ondřej a Škapa Marek (loňský vítěz s časem 17:41 minut).