Nový web OZO Ostrava jde vstříc lidem

Přehlednější a s ještě více informacemi zaměřenými přímo na občany. Takové jsou nové webové stránky společnosti OZO Ostrava, k jejichž přednostem patří i to, že oproti předchozím jsou dobře zobrazitelné také na mobilech a tabletech.

„Hned na hlavní straně je dobře patrné členění na tři sekce zaměřené na občany, firmy a na vzdělávání. To jsou tři nejpodstatnější okruhy, na které chceme soustředit pozornost. Ale samozřejmě nechybí ani základní informace o společnosti, aktuality nebo sekce zacílená na kariéru,“ přibližuje Vladimíra Karasová z OZO Ostrava nový web společnosti s výrazným akcentem na osvětu a na to, jak správně nakládat s odpady.

Nový web

„Součástí titulní strany jsou nyní informace, které bývají na webu OZO Ostrava nejčastěji vyhledávány. Proto jsou tu například sběrné dvory a vše podstatné o nich,“ dodává a obrací pozornost k sekci Pro občany, která je rozdělena na Ostravu a ostatní obce, s nimiž OZO spolupracuje. Každá obec totiž má specifické podmínky nakládání s odpady. „Obyvatelé naší svozové oblasti zde najdou přehledně uvedeny různé typy odpadu společně s potřebnými informacemi, jak s nimi nakládat dál. Ostravané se ze sekce Tříděný odpad mohou dostat až na web města, kde mohou na mapě separovaného odpadu najít nejbližší potřebný kontejner ve své blízkosti. Nebo v sekci Zeleň na našich stránkách bez potíží objeví termín svozu přímo ve svém bydlišti, stačí jednoduše vybrat obvod a případně upřesnit ulici. Podobným způsobem bude brzy řešeno i vyhledávání přistavení velkoobjemových kontejnerů,“ pokračuje Vladimíra Karasová a poznamenává, že na zdokonalování webových stránek se stále pracuje. „Proto uvítáme konstruktivní připomínky uživatelů. Lze je odeslat stejně jako dotazy přímo z formuláře ve spodní části každé stránky,“ vyzývá ke spolupráci na vylepšení webu, který se mnohem více než dřív soustřeďuje i na společenskou zodpovědnost. Okruhy, které s ní souvisejí, se skrývají v sekci O společnosti a patří k nim například tematické výzvy, jež OZO Ostrava od loňského roku vyhlašuje. „Občané jistě ocení i rubriku Aktuality s nejžhavějšími zprávami týkajícími se například svozu odpadu o svátcích a podobně. Zájemcům o práci doporučujeme rubriku Kariéra, která informuje nejen o benefitech poskytovaných stávajícím zaměstnancům, ale také o výběrových řízeních zaměřených na hledání těch nových. Stojí za to do ní alespoň občas nakouknout,“ uzavírá.

Tisková zpráva, Lenka Gulašiová, externí spolupráce se společností OZO Ostrava

Komentáře jsou uzavřeny.

[email protected] [email protected]