Organizace MHD po dobu výstavby kruhového objezdu v Hrabové

Paní Ing. Janě Faicové z úřadu se podařilo zjistit, že v době výstavby kruhového objezdu na křižovatce ulic Paskovská a Mostní budou moci automobily jezdit pouze z Hrabové na Vratimov, nikoliv zpátky. Uvedené potvrdil i pan starosta na jednání zastupitelstva v pondělí 11.6. 2018.

Ing. Karolína Rycková, tisková mluvčí Dopravního podniku Ostrava a.s., nám ohledně autobusové přepravy poskytla následující informaci:

Spoje autobusové linky č. 39 končící standardně na zastávce „Hrabová statek“ budou mít od Poruby poslední zastávku „Mostní“, projedou vlevo přes provizorní komunikací (bypassem) na ulici Mostní a otočí se u čerpací stanice po levé straně.

Spoje, které standardně pokračují až do Paskova, pojedou po ulici Místecké, přes „Důl Paskov“ na „Hrabovou statek“, kde se otočí na obratišti a dále pokračují do Paskova (zpětná trasa je stejná).

Autobusové linky č. 27 a 77 jsou odkloněny a ukončeny na zastávce „Vratimov náměstí“ a linka č. 41 je všemi spoji prodloužena na konečnou „Kartonážka“.

V úseku od křižovatky Mezipolí x Paskovská  po obratiště „Hrabová statek“ a zpět bude zavedena náhradní autobusová doprava (minibus).

 

 

3 Komentáře

 1. Profilový obrázek Petr Halfar říká:

  Tak škoda. Těšil jsem se, že dva měsíce bude kolem Šídlovce klid a mír od neprovozu cizích aut skrz opravovanou Rudnou a ony nakonec ve směru Vratimov budou otravovat vzduch dál. :o(

  • Profilový obrázek Jan Dvořák říká:

   Když jednou vedení města udělalo kravinu a schválilo úplnou uzávěru Rudné (i když na ní jsou průjezdné 2 jízdní pruhy) souběžně s částečnými uzavírkami na objížďkách, tak na té kravině prostě musí trvat.
   Na občanech Hrabové zjevně nikomu až tak nezáleží. Lidé z jižního konce se nedostanou do středu obce jinak než pěšky (minimálně budou muset přejít od Sokola na zastávku Mostní pěšky, což senioři z DPS jistě ocení). Mám taky obavu, že jeden minibus kyvadlové dopravy nedokáže nahradit dopravu v jejím plném rozsahu (interval 20 minut), protože to by pak řidič neměl žádné povinné bezpečnostní přestávky. Otázkou je také, zda se podaří zajistit návaznosti spojů. A pokud dobře čtu, tak paskovské spoje linky 39 (kterých je ve špičce polovina) prostě Hrabovou zcela minou…. To bude radosti na Starém Bělidle, jak by řekla Božena Němcová.

 2. Profilový obrázek blažek s říká:

  mam pocit že se svět zblaznil a prava ruka neví co dělá levá at někdo vysvětlí proč to musí být vše najednou je doba opravdu taková že ti nahoře chtěji aby lidi nas. naštvali a šířili zlo a nepohodu nevím ale není to poprve takže to nepochopim snad je někdo odpovědný a když to neumí tak at to nechá těm co přemýšlejí.