Obec si pořídí vlastní štěpkovač

Rada městského obvodu Hrabová rozhodla o zadání zakázky malého rozsahu na zakoupení štěpkovače dřevní hmoty LASKI LS 100/27 CB za cenu nejvýše přípustnou 264 990,00 Kč vč. DPH.

V souladu se zadávacím řádem byly osloveny tři firmy na dodávku štěpkovače dřevní hmoty do průměru 100 mm. Z výsledků poptávkového řízení je nejekonomičtější dodávka štěpkovače LASKI LS /27CB od firmy SDO Technika s.r.o.

Štěpkovač je určen pro potřeby pracovníků VPP, nicméně v nepřítomnosti tajemníka úřadu (toho času na dovolené) ho rada obce zaúkolovala, aby prověřil možnost nabídnutí štěpkování větví jako službu občanům. Stejně jako obec nabízí možnost moštování ovoce…

Zdroj foto: www.laski.cz

2 komentáře

  1. Profilový obrázek milan orkáč říká:

    Nezodpovědné rozhodnutí rady. Proč? Výkon tohoto stroje (http://www.autosas.cz/cs/privesny-stepkovac-laski-ls-150/27cb) je 5 ÷10 m3/hod podle tloušťky drcené hmoty (max 15 cm průměr). Mohl by být zveřejněn výpočet ekonomické návratnosti drtiče, s těmito údaji: materiál k drcení v m3/rok, zhodnocení štěpky (např, spalování v ekologickém kotli pro potřebu vytápění v obci nebo tržby za prodej štěpky nebo kompostování), provozní a mzdové náklady. Z toho lze vypočíst ekonomickou návratnost. Až příliš moc drahé zařízení na pojezd od stromu ke stromu…

  2. Vladimír Slavík Vladimír Slavík říká:

    Předpokládám, že se radní ještě před zahájením zadávacího řízení poradili s odborníky. Snad by bylo výhodnější svěřit štěpkování odborné firmě. Ta by mohla štěpky využívat v souladu s potřebami MOb a Hrabová by se nemusela starat o provoz a údržbu tohoto stroje.
    Nápad na využívání štěpkovače pro potřeby občanů se mi jeví jako nereálný. Na trhu je dostatek štěpkovačů s malým výkonem na elektropohon a každý, kdo má zájem o štěpky, si ho může koupit. Elektropohon je z hlediska ekologického výhodnější jak výbušný motor. Neumím si představit praktické využití tohoto monstra jako službu občanům také z hlediska výše poplatků za štěpkování.

Vložte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..