OZO Ostrava: Při vánočním úklidu využívejte sběrné dvory!

Chystáte se na vánoční úklid? Pak nezapomeňte na to, že větší předměty, které se nevejdou do kontejnerů, patří do sběrných dvorů společnosti OZO Ostrava. Ty jsou otevřeny neustále, i v období nouzového stavu. Nic vás tedy nenutí zakládat vedle kontejnerů černé skládky, za které hrozí pokuta až 50 tisíc korun!

Ostravské sběrné dvory přešly 1. listopadu na zimní provozní dobu (více na https://www.ozoostrava.cz/pro-obcany/ostrava/sberne-dvory). Využívat je lze i nadále v plné míře, jen je třeba, aby se v nich občané chovali odpovědně, dodržovali doporučenou vzdálenost, nosili roušky a dbali pokynů obsluhy. Ve sběrných dvorech mohou obyvatelé Ostravy bez omezení odevzdávat také věci pro opětovné využití, přestože Reuse centrum OZO Ostrava je stejně jako jiné obchody zavřeno. Tyto předměty budou nabídnuty do prodeje, jakmile vládní nařízení umožní opět reuse centrum otevřít.

Odpady nepatří na zem vedle popelnic v žádném případě. Jak už bylo řečeno, ty objemné odpady je třeba odvézt do sběrného dvora. Vedle kontejnerů ale nelze pokládat ani běžný odpad z domácnosti, a to ani v případě, že je popelnice přeplněna. V tom případě je třeba počkat na její vyvezení, nebo vyhledat nejbližší volnější nádobu.

„Prosíme o pochopení, když popeláři přijíždějí i v méně obvyklou dobu, někdy i brzo ráno, nebo naopak později. Je to proto, že kvůli koronaviru musela být učiněna opatření, aby se mezi sebou pracovníci svozu odpadu co nejméně potkávali, takže některé osádky vyjíždějí dříve, jiné zase později. Ale i tak svoz stále zvládáme v pravidelném režimu, přestože covid-19 už zasáhl i do řad popelářů,“ vysvětluje Vladimíra Karasová ze společnosti OZO Ostrava a děkuje občanům Ostravy za pochopení. „Společnost OZO Ostrava je i přes nepříznivé okolnosti stále připravena poskytovat své služby,“ zdůrazňuje.

Zdroj: Tisková zpráva OZO Ostrava, zaslána dne 5.11. 2020 na [email protected]

Štítky:

Komentáře jsou uzavřeny.

[email protected] [email protected]