Zelená Hrabová: A je zasazeno!

Na počátku podzimních dní jsme se rozhodli, že v parku musíme udělat něco pro oživení jarních dní v Hrabovjance. Vytipovali jsme vhodná místa, nacházející se hned na začátku parku, pro výsadbu cibulovin. Plochy byly plné drnů, kamenů a starých odpadků, které byly několik centrimentrů pod zemí. Po úspěšném zrytí a přípravě půdy jsme do ní zasadili sasanky a tulipány.

Dále jsme v celém pásu (břehu), který lemuje cyklostezku a pěší, doplnili chybějící keře, vytrhali a vypleli kopřivy a nejrůznější plevel. Celý levý břeh, který se nachází pod garážemi, teď vypadá čistě a udržovaně.

A je zasazeno! | Zelená Hrabová

A je zasazeno! | Zelená Hrabová

Odstranili jsme rovněž část pěchovaného plotu v přední části, a to proto, že jej lidé rozebírali na rozdělávání ohňů. Vyčistili jsme všechny ptačí budky a s radostí musíme oznámit, že byly všechny obsazeny a jsou opět připraveny na příští rok pro nová ptačí mláďátka.

V neposlední řade jsme provedli ořezy suchých větví stromů a keřů pomocí vyvětvovací pily.

Zelená Hrabová, z.s.

Štítky:

2 Komentáře

  1. Zeleň říká:

    HrabovJanky zelené! Zryly jste,vyplely a zasadily. Použil jsem správně ženský rod,nebo se mýlím? Rád bych taky přiložil svoji ruku,někdy prodlouženou vhodným nástrojem k dílu ale nevěděl,že se bude konat.Dejte příště hlas a pokud mi to moje tělo dovolí rád přijdu.Jan S

  2. Jan S: Děkujeme Vám, pane Jane S, za nabídku pomoci. Příště dáme prostřednictvím článku vědět: -)

[email protected] [email protected]