Advent v Reuse centru Ostrava bude plný překvapení!

Vzhůru do Reuse centra Ostrava, kde jsou pro vás připraveny adventní workshopy, swap vánočních dekorací, vánoční kolo štěstí i výrazné slevy. Společným jmenovatelem všech adventních aktivit připravovaných odpadovou společností OZO Ostrava je opětovné použití věcí, které by jinak skončily jako odpad.

Už od 23. listopadu se v reuse centru točí vánoční kolo štěstí, jehož prostřednictvím může malý dárek získat každý, kdo si zde pořídí nákup nad 100 korun. Tato možnost potrvá až do 23. prosince.

Adventní věnec vytvořený z nádobí z Reuse centra Ostrava

Adventní věnec vytvořený z nádobí z Reuse centra Ostrava

Ve středu 1. prosince se bude v reuse centru od 14 do 18 hodin konat swap vánočních ozdob a dekorací. „Dnes je trend časté obměny adventní výzdoby domácností a především designu vánočních stromů, takže lidem se doma hromadí nejrůznější vánoční doplňky. Tady budou mít skvělou příležitost je vyměnit za nové ozdoby,“ říká Vladimíra Karasová z OZO Ostrava a ujišťuje, že předměty s vánoční tematikou, které po akci v reuse centru zůstanou, bude možné v průběhu následujících adventních dnů také zakoupit.

Třetí adventní akce, která se v reuse centru uskuteční v úterý 9. prosince odpoledne, bude zaměřena na výrobu šperků z elektroodpadu. Workshop, jenž dává tvůrcům velký prostor k fantazii, povedou zástupci společnosti REMA, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení.

Poslední letošní workshop v Reuse centru Ostrava je plánován na úterý odpoledne 15. prosince. Bude zaměřen na výrobu a netradiční balení vánočních dárků.

Od 15. do 23. prosince bude v Reuse centru Ostrava připraven velký vánoční výprodej – akce Vše za polovinu. Na Štědrý den pak bude centrum načas uzavřeno a své brány návštěvníkům otevře až po Novém roce.

Adventní věnec z nádobí v Reuse centru Ostrava

Ve středu 24. listopadu se v Reuse centru Ostrava uskuteční první adventní workshop zaměřený na výrobu netradičního adventního věnce. Jeho základ totiž bude tvořit nádobí, které je v reuse centru k dispozici.

Na workshop vedený Veronikou Kracíkovou z Atelieru-koira-kissa mohou účastníci přicházet kdykoliv v čase od 14 do 17 hodin. Vstupné se neplatí, příchozí si zde pouze zakoupí předměty, z nichž věnec vytvoří (4 kávové hrníčky a jeden velký talíř). Přírodní dekorace a vše, co bude k výrobě věnců zapotřebí, budou k dispozici zdarma. Výtěžek poputuje na konto veřejné sbírky na zvelebování ostravské zeleně.

Společnost OZO Ostrava v reuse centru připravuje i swap vánočních dekorací, vánoční kolo štěstí a chystá výrazné slevy. Společným jmenovatelem všech adventních aktivit připravovaných odpadovou společností OZO Ostrava je opětovné použití věcí, které by jinak skončily jako odpad.

Foto: Archiv OZO Ostrava
Zdroj: Tisková zpráva zaslaná na redakci Hrabova.Info s prosbou o zveřejnění.

Štítky: ,

Komentáře jsou uzavřeny.

[email protected] [email protected]