(FOTO) Hrabová na pohlednicích [6]

V dnešním díle seriálu o pohlednicích zavzpomínám na svůj příspěvek na Hrabová.Info, kde jsem v roce 2017 zveřejnil článek Jak vznikaly fotky pro pohledy Ostravy“. V článku jsem zveřejnil dvě fotografie a obě mají vazbu na Hrabovou. První fotografie je od Ilony a Libora Hromádkových (radnice Ostravy při západu slunce) a druhá je od Petra Žižky (hrabovský kostelík).

Jak vznikaly fotky pro pohledy Ostravy

Mezi cca 40 pohlednicemi nebyla krásnější, než ta od Ilony a Libora Hromádkových. Srdce mi také bušilo, když jsem viděl pohlednici s fotografií našeho kostelíku a hle, autorem je Petr Žižka;-)

Hrabová může být pyšná na to, že máme u nás tak výborné fotografy a stejně tak můžeme být rádi, že je ve vedení OIS občan Hrabové (Jan Šumbera), který si níže zveřejněných fotografií všiml a postaral se o to, aby z nich byly udělány pohlednice.

Poprosil jsem Petra Žižku a Libora Hromádku, aby nám napsali pár řádků o pohlednici, nebo alespoň o tom, jak fotka na ní vznikla…

Fotka hrabovského kostela

Jsem moc rád, že fotka našeho, tedy hrabovského, kostelíku se stala hlavním obrázkem pohlednice, kterou vydal Ostravský informační servis. A pochopitelně jsem rád o to více, že je to fotka, kterou jsem při procházkách Hrabovou pořídil. Příběh té pohlednice je poměrně prostý: pro zmíněný Ostravský informační servis (OIS) jsem psal pár „vlastivědných“ článků o krásách, o zajímavých a málo známých místech Ostravy. Při našich debatách s Honzou Šumberou, Hrabovákem, který OIS řídí, jsme si řekli, že by bylo fajn udělat i nějaké pohlednice Ostravy. Já na to pak už zapomněl, ale Honza se mi ozval, jestli nemám pěknou fotku hrabovského kostela pro pohlednici o sakrálních památkách v našem městě. No, to by bylo, abych nějakou fotku neměl. A tak vznikla tato pohlednice a já jsem rád, že jsem se na ní mohl podílet.

Petr Žižka

Večerní pohled na radniční věž

… a jsou tady Vánoce 2015 … a když už jste tak tou sváteční pohodou maximálně naplněni, odpočati a najedeni všeho dobrého, je dobré vyrazit i do přírody, načerpat energii, přidat trocha pohybu, byť jen procházkou. Ten den nás lákaly rybníky heřmanické. Slunce však zapadá v té prosincové době velmi brzy a bohužel rybníky moc neoslnily… Při cestě k domovu se náhle objevila nad Ostravou obloha veskrze červená. Naše cesta náhle směřovala nad Bazaly .. a pak jen včas doběhnout, ustavit foťák a už jen fotit a mrznout a fotit a … 😉

Ilona a Libor Hromádkovi

Pohlednice jsou po zveřejnění přidávány do alba na Google Photos:

Štítky:

Komentáře jsou uzavřeny.

[email protected] [email protected]