(FOTO) Základní škola: Výstava zahraničního odboje za druhé světové války

(Autor: Mgr. Martin Němec, ZŠ Ostrava-Hrabová) Díky zapůjčení Obecním úřadem v Ostravě – Hrabové mohli naši žáci v prostorech naší školy shlédnout výstavu na téma zahraničního odboje z druhé světové války.

V rámci výuky dějepisu dostali žáci zadána témata pro studium základních informací ohledně československých letců a všech československých hrdinů, kteří nasazovali své životy během šest let boje nejen proti Hitlerovu Německu. Výstava se věnovala také vývoji odkazu a připomínání odboje po roce 1945 a 1948 vzhledem ke komunistické totalitě.

Děkujeme žákům, kteří výstavu navštívili a následně prokázali výborné znalosti, kdy prezentovali své informace a znalosti ve výuce dějepisu.

Fotky jsou na Google Photos:

Zdroj text/foto: Převzato z www.zshrabova.cz

Štítky: , ,

Komentáře jsou uzavřeny.

[email protected] [email protected]