Aha! Kuriozita v Ostravě-Hrabové: Lavičky jen pro vysoké

Deník Aha! dnes zveřejnil článek, který kritizuje výšku usazení laviček u workoutového hřiště v Ostravě-Hrabové. V článku se objevila i informace, že lavičky měly “být údajně vyšší, aby se z nich starším lidem lépe sesedalo”. Pravda je taková, že to dodavatel nezvládl, chybu přiznal a akceptoval pozastavení platby ze strany úřadu ve výši 10% z celkové ceny zakázky do doby odstranění závady.

Foto: Milan Slíva

Foto: Milan Slíva

(Aha! OSTRAVA) Tyhle dvě lavičky v ostravské části Hrabová rozhodně nejsou pro každého. Tuplem ne pro seniory. Kdo si na nich chce totiž odpočinout, musí si trochu zašplhat! Bohulibý záměr ulehčit o posezení seniorům se poněkud zvrtl.

Údajně měly být vyšší, aby se z nich starším lidem lépe sesedalo. Jenže to dodavatel zřejmě přepískl, teď se na lavičky posazené na betonových blocích senioři vůbec nedostanou. „Usednutí má být asi součástí sportovního výkonu,” reagují místní v narážce na nové vedle sousedící workout hřiště neboli venkovní posilovnu. „Ano, o problému víme, věc již aktuálně řešíme,” uvedla vedoucí stavebně správního odboru Jana Faicová.

Pokud neměříte metr devadesát, na lavičkách si nohy o zem rozhodně neopřete.

Pokud neměříte metr devadesát, na lavičkách si nohy o zem rozhodně neopřete.


Postup paní Králové z úřadu v Ostravě-Hrabové byl takový, že dne 5.12. 2022 (měsíc od převzetí díla), po kontrole odstranění vad a nedodělků, upozornila dodavatele na nevhodné usazení laviček a pozastavila vyplacení částky ve výši cca 70 tisíc korun. Dodavatel problém akceptoval a upřesnil, že k odstranění závady dojde začátkem roku 2023.

Dobrý den,

na základě tel. informace proběhla dnešního dne kontrola odstranění vad a nedodělků z protokolu o předání díla ze dne 4.11. 2022. Všechny nedodělky byly odstraněny. Bohužel při montáži laviček nebyla dodržena výška pro sezení.

Jedna lavičky vykazuje výšku 73 cm a druhá 65 cm od úrovně terénu. Tímto vám sděluji, že nedodělky sice byly odstraněny, ale montáž laviček nesplňuje normovanou výšku tudíž se jedná o závadu a z tohoto důvodu vám nadále bude držena v souladu se smlouvou o dílo čl. VI Platební podmínky, odst. 5 pozastávka ve výši 69 853,81 Kč, a to do doby odstranění závady – úprava výšek laviček.

S pozdravem

Svatava Králová
Úřad městského obvodu Hrabová

Dobrý den paní Králová,

chybu akceptujeme, došlo k ní na základě nedostatečné komunikace ze strany našeho subdodavatele stavební části. Pokud by to nebyl problém výšku laviček bychom uvedli do stavu dle PD začátkem příštího roku.

Děkuji

S pozdravem

Jan Urbánek DiS.
PROJECT MANAGER

Štítky:

Jeden komentář

  1. Jan Šumbera říká:

    A co navíc tu lavičku otočit o 180 stupňů? Určitě bude lepší koukat na hřiště a louku než do křoviska… ale to už je jen taková drobnost…

[email protected] [email protected]