Bezpečná hřiště jsou občanům otevřena i letos

(Pro Hrabovské listy Lenka Michálková) V nabídce je 62 otevřených hřišť v 17 městských obvodech. V Hrabové je otevřeno hřiště u Základní školy Ostrava-Hrabová. Kromě klasických sportovišť pro atletiku a oblíbené míčové hry, včetně kopané, basketbalu nebo volejbalu, jsou to i dětská hřiště s hracími prvky pro nejmenší a jeden skatepark.

Na osmi dopravních hřištích se mohou děti bezpečně učit pohybu na silnicích. Některá nabízí také zapůjčení kola nebo koloběžky, na dětském dopravním hřišti městské policie na ulici Orebitská pořádají i celodenní akce pro veřejnost.

Otevřená hřiště podporuje město Ostrava již 14 let, od roku 2009. Jsou nedílnou součástí rozvoje kvality života ve městě a systému prevence kriminality. Provoz hřišť je financován v rámci dotačního programu města v oblasti podpory prevence kriminality formou transferů jednotlivým městským obvodům. Částka na provoz letos přesáhne 5,1 milionů korun a je vyšší než vloni. Personál ročně provozu hřišť věnuje více než 49 000 hodin, za což všem správcům patří velké poděkování.

Štítky:

Komentáře jsou uzavřeny.

[email protected] [email protected]