Akce školní jídelny – tradiční česká jídla

Vážení rodiče, vážené veřejnost,

v současné gastronomii moderním trendem je vařit zdravě a chutně. I ve školním stravování  jste se mohli doslechnout o projektu „Zdravá školní jídelna“ dle pravidel Nutričního doporučení Ministerstva zdravotnictví ke spotřebnímu koši. I naše školní jídelna se snaží sestavovat jídelníček dle tohoto doporučení.

Ale i v této době bychom neměli zapomínat na naše česká tradiční jídla. České jídlo vždy začínalo polévkou. Kuchařky českých jídel nabízejí nepřeberné množství polévek, od masových vývarů přes zeleninové až po typické se sušenými  houbami. Fenoménem české kuchyně jsou omáčky. Mezi oblíbené maso patřilo odedávna kuřecí a vepřové maso.

Proto si je chceme připomenou akcí „Tradiční česká jídla“, kterou připravujeme v úterý  3.5.2016 od 16.30 hodin do 18.00 hodin.

Každý bude mít možnost ochutnat jídla připravená naší školní jídelnou.

  • Polévka hovězí s játrovými knedlíky

Na výběr je ze dvou pokrmů:

  • 1/ Vepřové na smetaně, houskový knedlík
  • 2/ Vepřový řízek naruby, brambor šťouchaný

Každý, kdo se přihlásí a zaplatí do 29.4.2016 bude mít možnost konzumace jídla v jídelně.
Zaplacení je možné hotově v kanceláři školní jídelny každý den od 7.30 do 8.00 hodin.
Cena  jídla: 57,- Kč

Předběžné objednávky bereme do 29.4.2016:

 

Přihláška k akci dne 3.5.2016 od 16.30 do 18.00 hodin

Jméno …………………………………………………………………………

  1. Vepřové na smetaně, houskový knedlík
  2. Vepřový řízek naruby, šťouchaný brambor

Komentáře jsou uzavřeny.

[email protected] [email protected]