Dřevěný kostel z Hrabové stojí v Mostech u Jablunkova

“Neděste se, nejde o stěhování církevních staveb…”, jak ve své glose trefně poznamenal Petr Žižka. Jedná se o další článek z jeho dílny na webu Z kraje do světa.

Petr souhlasil s touto upoutávkou na jeho minifejeton a poprosil mě, abych široké veřejnosti ještě napsal, že výstava dřevěných kostelíků bude přístupná do konce prázdnin.

Fotky z loňské výstavy dřevěných kostelíků v Paskově si můžete prohlédnout zde.

6 Komentáře

 1. petr žižka říká:

  Moc děkuji za upoutávku na článek. Jen detail – na tu výstavu kostelů v Mostech u Jablunkova jsem zašel úplně náhodou. Šel jsem jen pozdravit známé v tamním informačním centru a ta výstava tam zrovna byla. Tak mne hned napadlo, jestli tam bude i ten náš kostel a s radostí a hrdostí jsem pak konstatoval, že bydlím kousek od té stavby, nad jejímž modelem jsem zrovna stál:-).

  Chci tím říci, že kdo máte tím směrem cestu – na výstavu určitě mrkněte. Stojí to za to!

  a ještě jednou díky

  • Petr Halfar říká:

   Teď už jen dostat nás kostel na sběratelsky ceněný lepivý papírek a je to! :o)

   • petr žižka říká:

    Přesně tak. Nebo rovnou na stokorunu s ním, s kostelíkem naším hezkým:-)

    • Radomír Orkáč říká:

     On pan Halfar naznačuje něco, co vymyslel, ale čeká, až se to posune.

     Jako sběratel vizitek mi navrhnul, abychom zkusili v kulturní komisi probrat, jestli se nepřidáme k ostatním a nepořídíme k prodeji vizitky kostelíku.

     Jedná se o turistické vizitky a nápad se mi velice líbí. Bohužel jsme to nestihli probrat v úterý na komisi, protože jsme měli spoustu starostí s Hravou Hrabovou, ale určitě to nezapadne, udělal jsem si spoustu poznámek…

     Takže sběratelsky ceněný lepivý papírek – je myšleno – turistická vizitka…

     http://turisticky-denik.cz/nove-misto.htm

     • petr žižka říká:

      ach tak. Já myslel, že jde o poštovní známku. sběratelský lepivý papírek je rozhodně skvělý nápad. (no, ona ostatně ani ta poštovní známka by nebyla k zahození, ale to asi není jen tak:-)

      Díky Radku za upřesnění a přeji nám všem, kteří to tady máme rádi, aby se nápad pana Halfara posunul od myšlenky až k tomu krásnému lepivému papírku:-).

  • Martin Slepička říká:

   V Paskově byla výstava přeci jen o něco blíže.

[email protected] [email protected]