Ostravské pěšiny: Halda Hrabůvka a moravský břeh Ostravice – 13.3. 2022

Komentovaná vycházka vedoucí přes haldu v Hrabůvce seznamuje zájemce s minulostí průmyslové skládky, jejíž historie sahá do počátku 20. století. Během vycházky zjistíte, jak se halda vyvíjela v čase, dozvíte se o informace nynějších přírodních poměrech a seznámíte se se vznikem umělého jezera na vrcholu odvalu.

Trasa 3 km, délka cca 100 minut, vstupné 100/80 Kč (hradí se na místě).
Sraz je vždy u podchodu autobusové zastávky Benzina: 13. března 2022 v 10:00 hod. (délka cca 100 min)

Halda v Hrabůvce, okolo 1950 | zdroj: ostravskepesiny.cz

Halda v Hrabůvce, okolo 1950 | zdroj: ostravskepesiny.cz

Komentovaná vycházka doprovázená četnými historickými fotografiemi vás dále povede kolem bývalých i současných náhonů vedoucích z řeky Ostravice. Navštívíme „tunelek“ z 30. let minulého století, vítkovický jez a povíme si také o minulosti zaniklé vítkovické čerpací stanice. Závěr vycházky přibližuje řeku Ostravici, most na Polanecké spojce a také výtok důlní vody, která se čerpá z hloubky 1 km do řeky Ostravice /lahve s sebou :-)/. Na vycházku si vezměte pevnou obuv /nerovný terén, místy bláto/.

Pozvánka je na Youtube:

Štítky:

2 Komentáře

 1. Sedláčková Ev a říká:

  Velmi mě+ to zajímá, byla jsem tam několikrát, přesto, že pocházím z Vratimova, byla jsem překvapena, co jsem našla. Ale neznám původ, jen se domnívám. Dnešní procházku v 10hodin nestíhám, kdy bude dalšíJ Díky moc za odpověď- Sedláčková

 2. Radomír Orkáč říká:

  Dobrý den,
   
  děkuji za Váš dotaz a zájem.
   
  Zeptal jsem se organizátora Petra Lexy a ten mi odpověděl následující: “V dubnu bude určitě další vycházka v rámci dne památek na Jihu, asi týden po velikonocích.”
   
  S pozdravem, R.O.

[email protected] [email protected]