Moravskoslezský kraj: Chcete dotaci na nový kotel? Přihlaste se!

Moravskoslezský kraj se připravuje na 4. kolo kotlíkových dotací. Kolik peněz do kraje přijde, určí zájem občanů. Proto Moravskoslezský kraj vyzývá všechny, kteří zatím topí v neekologickém kotli a chtějí dotaci na ten modernější a úspornější, aby se už teď předběžně přihlásili, aby mohl kraj ministerstvu zájem o dotace doložit. Ostré žádosti pak bude krajský úřad přijímat na jaře příštího roku.

Ministerstvo životního prostředí na další výměny kotlů rozdělí krajům 5 a půl miliardy korun. Kraje ovšem musí prokázat zájem občanů o dotaci. Vyplnění osmi otázek v jednoduchém online formuláři zabere jen pár minut a je nezávazné. Formulář je dostupný na krajských stránkách Lokální topeniště nebo přímo pod tímto odkazem. Podmínky přidělení dotace nastavilo ministerstvo pro čtvrtou výzvu přísněji než v předchozích kolech. Kromě tradičních podkladů, jako jsou například fotky stávajícího kotle nebo jeho revize, bude muset žadatel, až na stanovené výjimky, předložit i čisté příjmy celé domácnosti za rok 2020. Rodiny s vyššími příjmy si o dotaci na výměnu kotle budou moci žádat v rámci programu Nová zelená úsporám, na kotlíkovou dotaci přes krajský úřad totiž nedosáhnou.

Zdroj: www.msk.cz

Zdroj: www.msk.cz

Pro Moravskoslezský kraj bylo doposud na kotlíkové dotace od státu vyčleněno přes 2,58 miliardy korun. V prvním a druhém kole měl kraj k dispozici 1,4 miliardy, za které se vyměnilo přes 12 tisíc kotlů. Ve třetím kole kraj nakonec obdržel na výměny kotlů 1,18 miliardy, což vystačí na dalších zhruba 10 tisíc výměn. Čtvrté kolo by se mělo v Moravskoslezském kraji spustit na jaře 2022, stejně jako v předchozí výzvě bude možné za dotaci pořídit tepelné čerpadlo, plynový kondenzační kotel nebo kotel na biomasu.

Zdroj: www.msk.cz

Štítky:

Komentáře jsou uzavřeny.

[email protected] [email protected]