(VIDEO) Online přenos zasedání zastupitelstva 14.9. 2022 od 16 hod.

Online přenos (bez záruky kvality nahrávky) z dnešního jednání Zastupitelstva MOb Ostrava-Hrabová. Dnešní 26. zasedání zastupitelstva (poslední v tomto funkčním období) sledovat od 16 hodin v přímém přenosu na Youtube:

Štítky: ,

6 Komentáře

 1. Adam říká:

  Může mi někdo vysvětlit, proč se platí lidem za pseudočlánky v Hrabovských listech? Správně tam padl protinávrh pana Orkáče na neudělení odměny. Hrabovské listy, které nikdo nečte, protože to je politický plátek trojičky Trávníček, Dvořák, Gromnica, nás stojí statisíce… a nikomu to nevadí? Nechutné! Ti co přijmou odměnu (slyšel jsem správně, že i Dan Nováček?), by se ji měli vzdát nebo se stydět.

  • Milan Slíva jr. říká:

   Je to paradox, ale takto přidělenou odměnu nelze odmítnout nebo se ji vzdát. Takže bych přijemce nesoudil. Spíše bych to viděl jako pokus ze strany šéfredaktora ukázat, jak je objektivní, když dává odměny lidem, kteří jsou na volebních kandidátkách stran, které současné vední radnice moc nemusí (SNK Hrabované, Ostravak).
   Jak si vybavuji, tak celá ta obhajoba těchto odměn ze strany starosty byla hodně zmatečná, nejdříve tvrdil, že je navrhuje šéfrdaktor, když mu bylo oponováno, že to v tomto případě nelze, tak otočil a tvrdil, že to jsou návrhy rady obvodu, která je zároveň redakční radou, aby na následné dotazy opět odpovídal, že neví, že to navrhoval šéfredaktor.
   Za všechno to neobjektivní a diletantské bahno, do kterého se Hrabovské listy svezly, morálně zodpovídá v prvé řadě právě šéfredaktor a ten by za to měl nést odpovědnost.

  • Daniel Nováček říká:

   Vážený pane Adame,
   děkuji, že se tady snažíte nenásilně očernit mé jméno. Nejsem přítelem těchto debat a dělám to velmi nerad, ale pokud mě někdo jmenuje ve smyslu, který není pro mě a mou rodinu příjemný, musím se k tomu vyjádřit..
   Do HL píšu jako předseda fotbalového oddílu články již delší dobu. Vždy na vyžádání aktuálního šéfredaktora. V loňském roce mi bylo sděleno, že mi bude na základě schválení zastupitelstva (nebo rady) přiznána finanční odměna za psaní článků do HL. Panu šéfredaktorovi jsem na to odvětil, že peníze nepožaduji, jelikož smyslem mých článků je informovanost občanů Hrabové o činnosti místního TJ. Současně jsem odvětil, že se peníze dají využít smysluplněji.. na to mi bylo odpovězeno, že odměna již byla schválena a že využití je čistě na mé osobě.
   Za odměnu, která mi tedy byla v minulém roce poskytnuta, a s dodáním vlastních finančních prostředků) jsme se rozhodli s manželkou nakoupit zboží a potřebný materiál na akci “Krabice od bot”. Více než deset plných krabic se zbožím převyšující hodnotu odměny jsme odevzdali v místní MŠ.
   Pro příště budu velmi rád, než začnete někoho napadat a sahat mu do svědomí, když si ověříte všechny fakta. Chápu, že je před volbami a každá špína se může hodit. Nicméně zkusme se prosím chovat jako lidi, kteří žijí ve stejné obci a mají k sobě vzájemný respekt.
   Možná nejde ani tak o mne, jako o moje rodiče, manželku a děti.. Vstupem do vedení TJ Sokol Hrabová jsem byl srozuměn s tím, že ne vše co udělám se bude všem líbit.. Ale tyto napadající články nejsou moc přínosem pro zdravou fungující společnost..

   Hezký den přeji..

   • Adam říká:

    Z videa jsem pochopil, že jste panu Dvořákovi dal s udělením odměny souhlas. Pokud jste mu ho nedal a on Vám přesto navrhnul odměnu, pak chápu Vaše rozhořčení a měl by se stydět pan Dvořák a zastupitelé, kteří nepodpořili protinávrh pana Orkáče. Podívejte se sám na video, tam je starostou Trávníčkem jasně odpovězeno, že zajisté o odměnách navržených panem Dvořákem předem všichni věděli. Zastávám stejný názor jako pan Vladimír Slavík: Nemám vůbec nic proti odměnám členům komisí a výborů, kteří nejsou zastupitelé. Naopak, zde bych byl velmi štědrý, jelikož se od těchto občanů vyžaduje vysoce kvalifikovaná a zodpovědná práce. Ale jiné to je u občasných přispivatelů do Hrabovských listů. Zde nejsou (podle mého názoru) peněžní dary vůbec vhodné. Čím se má měřit náročnost jejich práce? Počtem příspěvků? Nebo jejich obsahem? A proč o tom má rozhodovat šéfredaktor? Proč ne Redakční rada? To by byl obsah mého dotazu. Je možné, že podobný dotaz bude mít někdo z členů zastupitelstva nebo z přítomných občanů. Dozvím se to až ze zápisu. https://vladimirslavik.netstranky.cz/hrabovske-noviny/dabel-se-ukryva-v-malickostech.html

 2. Adam říká:

  Navrhnul Dvořák odměnu i paní Martině Šalati (knihovnice)? Pokud ne, pak je to opravdu nehorázné! Opravdu to vypadá, jako by si Dvořák kupoval pravděpodovné budoucí zastupitele!!! Pryč s touto korupcí, je to nechutné…

  • Radomír Orkáč říká:

   Na metodiku návrhu odměny jsem se ptal, ale radní nevěděli. Zastupitelé, kteří to schválili, nevěděli podle jakého klíče pan Dvořák odměny navrhoval. Odměny měla navrhnout redakční rada, která se ale shoduje s vedením městského obvodu.
    
   Paní Šalati, která je v každém čísle Hrabovských listů a která od pana Dvořáka dostala “seřváno”, že mi nesmí pro Hrabová.Info její články zasílat, odměnu nedostala.
    
   Všichni všude prohlašují, že se budou chovat transparentně, proto nemůže nikdo zveřejnění odměn z veřejného rozpočtu kritizovat:
    
   – Žižka Pavel (kandidát ODS, 5 000 Kč)
   – Kročková Věra (kandidát Hrabovanů, 2 000 Kč)
   – Poláčková Marcela (letos nekandiduje, 2 000 Kč)
   – Nováček Daniel (kandidát Ostravaka, 2 000 Kč)

[email protected] [email protected]