Historická tramvaj v Hrabové, aneb možnost přispět před Vánoci na dobrou věc

Blíží se Vánoce a právě v tomto období se lidé často rozhodují podpořit dobrou věc. Pokud je to i Váš případ, možná se nemůžete rozhodnout, koho a jak podpořit. Způsobů pomoci je samozřejmě spousta a právě v tom může být i pro někoho potíž.

V této souvislosti bych rád připomněl možnost finančně přispět na rekonstrukci historické tramvaje, kterou realizuje svépomocí pan Jan Kohoutek. Podpořilo ho různou částkou již mnoho lidí (na čtyři desítky) a dokonce i zastupitelé (schválením účelové dotace 50 000 Kč, kterou již v předchozích dnech vyúčtoval u paní Ziobrové na úřadě), ale na dlouhotrvající celkovou rekonstrukci bude potřeba ještě hodně peněz…

Podrobný výpis z transparentního účtu…

Pokud se Vám jeho snaha líbí a chcete ji podpořit, můžete tak učinit přispěním libovolné částky bankovním převodem na transparentní účet: 2901611844 / 2010 (Fio Banka) nebo využít QR kód:

QR kód z tabule u tramvaje

QR kód z tabule u tramvaje: 2901611844 / 2010

Když jsem se včera pana Kohoutka ptal, jestli mohu tento článek zveřejnit, bylo jeho sdělení zhruba takové:

Radku v prvé řadě prosím poděkujte všem, kteří přispěli a přispějí. Lidé se chodí na rekonstrukci tramvaje stále dívat a ptají se na to, co se udělalo, co je v plánu a jestli mohou nějak pomoci. Finanční sbírka je pro mě největší pomocí, protože nemusím čekat, až na materiál naspořím ze svého, ale nasbírané peníze mohu vybrat z transparentního účtu a každý vidí, za co jsou peníze utráceny. Budu moc rád, pokud článek zveřejníte a hlavně lidem prosím poděkujte, moc si jejich pomoci vážím a popřejte jim prosím příjemné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok.

Motorový vůz č. 9 zastavil natrvalo v Hrabové

Právě rekonstruovaný motorový vůz (MV) č. 9 byl původně uveden do provozu v roce 1927 jako náhrada za původní vůz stejného čísla, vyrobený ve vagónce v Sanoku v roce 1901. Rám vozu vyrobila strojírna Machold a Navrátil v Moravské Ostravě.

Vozovou skříň vyrobily dílny Moravsko-ostravské místní dráhy, z původního vozu č. 9 z roku 1901 byly použity části pojezdu a elektrické výzbroje.

Jan Kohoutek umístil na plot informace o historické tramvaji

Jan Kohoutek umístil na plot informace o historické tramvaji

Vyřazen z osobní dopravy byl MV č. 9 v roce 1965 a převeden byl do parku služebních vozů jako technologický vůz pro sunutí rotačního sněhového pluhu. V této podobě sloužil až do roku 1968, kdy byl převezen do stanice Klimkovice a došlo k jeho vyřazení a odstrojení. Poté byla vozová skříň prodána soukromé osobě do Ostravy — Polanky, kde po padesát let sloužila jako domácí dílna.

V roce 2018 došlo k převozu skříně MV č. 9 na tento pozemek, kde v současné době probíhá její oprava. Po dokončení bude sloužit jako technická památka pro obohacení naučné stezky Viléma Závady.

Štítky: ,

Komentáře jsou uzavřeny.

[email protected] [email protected]