(Online přenos) Jednání zastupitelstva – 24.2. 2021

Jednání Zastupitelstva městského obvodu Hrabová se koná dnes ve 14.00 hodin v zasedací místnosti budovy úřadu. Online přenos není podporován vedením obce a jedná se o pouhou individuální snahu občana zajistit pro ostatní občany přímý přenos z jednání. Jednání zůstává veřejně přístupné a je nejlepší přijít zde osobně (vedení obce je povinno zajistit odpovídající prostory, které v obci máme – např. jídelna nebo tělocvična ve škole – nezajistilo).

Je nepochopitelné, že vedení městského obvodu hazarduje se zdravím občanů, když na jednání mělo v minulosti pouhé štíty (místo roušek nebo respirátorů) a nezajistilo potřebné 2m rozestupy ani u občanů a ani zastupitelů. Důsledkem toho se v prosinci 2020 na jednání zastupitelstva s největší pravděpodobností nakazilo hned několik zastupitelů.

Proč přenos nerealizuje úřad

Rada MOb Ostrava-Hrabová se rozhodla online přenos nerealizovat a Úřad MOb Ostrava-Hrabová dokonce ani nezajistil na mou žádost aktivaci internetové zásuvky v místnosti. Přes to a možná právě proto jsem se rozhodl online přenos z jednání zastupitelstva zajistit sám na vlastní pěst…

Mohou nastat problémy

Kromě speciální aplikace a neomezených mobilních dat jsem pro první online přenos v historii našeho městského obvodu zatím nepořizoval žádná zařízení (kameru, mikrofon). Bohužel ani nevím, kde nahrávací zařízení pro přenos umístím, protože úřad bude v malé místnosti pro 15 zastupitelů “zajišťovat” 2m rozestupy.

Je to výzva a očekávám následující problémy, které mohou více či méně ovlivnit přenos:

 • musím se jako zastupitel věnovat jednání zastupitelstva,
 • napájení (kapacita baterie) může selhat,
 • nedostatečná rychlost mobilních dat,
 • špatný zvuk (bez speciálního mikrofonu to asi nepůjde),
 • statický obraz se zaměřením jen na vedení obce,
 • časová prodleva mezi skutečným průběhem a online streamem.

Online přenos prostřednictvím Youtube

Přenos bude zahájen ve středu 24.2. 2021 ve 14. hod. na mém youtube kanále s názvem Hrabová:

Program zasedání

 1. Připomínky občanů
 2. Zpráva o plnění rozpočtu statutárního města Ostravy — městského obvodu Hrabová za leden až prosinec 2020
 3. Poskytnutí neinvestičních účelových dotací z rozpočtu statutárního města Ostravy — městského obvodu Hrabová na rok 2021
 4. Rozpočtová opatření MOb Hrabová v roce 2021
 5. Rozpočtová opatření statutárního města Ostrava
 6. Aktualizace Strategie rozvoje městského obvodu Hrabová v letech 2020 — 2021
 7. Aktualizace Akčního plánu naplňování Strategie rozvoje městského obvodu Hrabová v letech 2020 — 2021
 8. Dodatek č.4 ke smlouvě o dílo — novostavba MŠ
 9. Odpis pohledávky za J.L.
 10. Hlavní body a termíny zasedání zastupitelstva MOb Hrabová v roce 2021
 11. Informace o činnosti RMOb mezi 17. a 18. zasedáním ZMOb
 12. Různé
Štítky:

5 Komentáře

 1. Petr+Žižka říká:

  Vzhledem k tomu, že zastupitelstvo začíná v době, kdy pracující lidé jsou v práci, je to jediný způsob, jak se ho aspoň takto, tedy on-line, “zúčastnit”. Nepochybně je jen náhoda, že zastupitelstva začínají už ve 14 hodin od téhož okamžiku, kdy jsou jako první bod připomínky občanů… Aby náhodou občané skutečně nepřišli s nějakými připomínkami, protože na ty tady nikdo není zvědavý, že?

 2. Silvie Sobotová říká:

  Pane Orkáči, díky za vaši snahu a za umožnění sledování jednání. Bylo to velmi poučné. Doufám, že příště už takovou samozřejmou věc obec zajistí sama.

 3. Šárka+Tomisová říká:

  DÍKY

 4. Iva Lyčková říká:

  Dobrý den. Děkuji za snahu umožnit sledovat jednání z bezpečí domova, kdy v dnešní době je velké riziko nakažení. Nejen že se lidé nemají scházet ve větším počtu, ale je s podivem, že při daleko horší situaci než v loni se jednání uskutečnilo. Nakažení nebyli jen ,, xy ” zastupitelé, ale také, co se mi doneslo, někteří občané. Takže moc děkuji p. Orkáči za zprostředkování přenosu z jednání.👍

  • Martin+Veselý říká:

   Na dotaz , jestli by zdravotní komise neměla podpořit online přenos , z epidemiologického hlediska ? Mi pan Gomnica předseda zdr.komise odpověděl “Já to případné nahrávání přežiju , když je legální , ale propagovat je nebudu”.

[email protected] [email protected]