Opravdu aktuální (dnešní) informace k drtičce odpadu v Hrabové

Jak se stalo již pravidlem, v Hrabovských listech se píší informace podle toho, jak se někomu hodí. Pro vedení obce a vedení úřadu je podstatné, aby lidé nestrkali nos do palčivých problémů a ti, kteří mají informace jsou záměrně dehonestování pod zdánlivě anonymní Marunou Cholevovou (články píše buď zastupitel Gromnica nebo někdo z jeho rodiny).

Hrabovské listy se snažím nečíst, protože když vím, že za ně dokáže vedení obce vyhodit tolik peněz (72.252 Kč náklady obce na práci šéfredaktora za měsíc prosinec 2020 | Zdroj: Jan Socha, tajemník úřadu) a ještě si dovolí krást informace a fotky z Hrabová.Info, jsem pak značně rozlazen – to je tak jediné, co můžu být.

Dnes ráno jsem si přečetl příspěvek Samuela Pidry v naší facebookové skupině a Hrabovské listy jsem nakonec otevřel, abych si ověřil, že takovou demagogickou informaci úřad dokáže opravdu napsat a šéfredaktor (bývalý místostarosta) to do Hrabovských listů dokáže “vlepit” – “sousedé si dosud nestěžovali”😉

Proč by si nestěžovali, když linka nejede!!!?

Samuel Pidra:

V nejnovějším čísle Hrabovských listů jsem zaznamenal tento dotaz s odpovědí.

Rád bych uvedl na pravou míru skutečnost, jelikož bydlím “za zdí”, že drtička do dnešního dne stále nenajela, tudíž o žádném zkušebním provozu nemůžeme hovořit.

Proč? Možná proto, aby si nikdo nestěžoval. Až skutečně najede, bude už po zkušební lhůtě a na připomínky bude pozdě.

Často tento areál chodím kontrolovat.

Hrabovské listy září/2021

Paní Faicová mi na stejnou otázku, na kterou odpovídá v Hrabovských listech, nedokázala v březnu letošního roku odpovědět, proto jsem informace zjišťoval tehdy já na Magistrátě města Ostravy. Jenže březen 2021 je daleko a informace v Hrabovských listech jsou dnes již půl roku staré, viz můj článek na Hrabová.Info (březen/2021) Prodloužení zkušebního provozu drtičky odpadu v Ostravě-Hrabové.

Článek v Hrabovských listech

Článek v Hrabovských listech

Aktuální informace k drtičce odpadu k 1.9. 2021

Stačilo napsat jeden jediný email na Magistrát města Ostravy a do hodiny jsem měl aktuální informace. Proč to neudělal úřad nebo šéfredaktor, to nevím. Mohu se jen domnívat, že úkol zněl jasně – volby jsou za rok a řekneme občanům, že si na drtičku dosud nikdo nestěžoval!

Magistrát města Ostravy, 1.9. 2021 10:07:

Provozovatel oznámil zahájení zkušebního provozu ke dni 1.6. 2020. Následně provozovatel oznámil, že v červenci 2020 byl nucen přerušit činnost z důvodu problémů. V březnu 2021 jela technologie na 50%. Provozovatel však požádal 18.3. 2021 o prodloužení zkušebního provozu do 31.3. 2022, aby mohla být provedena potřebná měření.

Účastníkem řízení o zkušebním provozu je mimo jiné vlastník stavby. Stavební úřad zjistil, že vlastník stavby zemřel a dne 28.4. 2021 požádal Okresní soud ve Frýdku-Místku o sdělení okruhu dědiců. Následně dne 23.8. 2021 obdržel stavební úřad sdělení soudního komisaře k okruhu dědiců po zemřelém.

Takže v současné době může stavební úřad pokračovat v řízení o povolení prodloužení zkušebního provozu. Ve čtvrtek 2.9. 2021 proběhne na stavebním úřadu schůzka s provozovatelem, kde budou upřesněny podrobnosti žádosti, následně proběhne kontrolní prohlídka a bude rozhodnuto o zkušebním provozu a délce jeho trvání.

Poznámka na závěr

Jak jsem již psal, v Hrabovských listech jsou velice často neobjektivní a neaktuální informace s cílem propagovat současné vedení městského obvodu a zároveň i zdánlivou opozici STAN-KPH (pánové Poláček, Gromnica, Slepička a v budoucnu dost možná právě i šéfredaktor Jan Dvořák, protože zde byla ČSSD zrušena).

Všimli jste si, že mnoho spolků a místních osobností v Hrabovských listech nemívají žádný obsah? Je to proto, že nesouhlasíme s tím, kam směřují a kým jsou vedeny Hrabovské listy – ODS, ČSSD, KPH-STAN. A zastupitelé z řad opozice se musí dokonce soudit (a vyhráli jsme:-), aby respektovalo vedení městského obvodu tiskový zákon a zveřejňovalo naše texty. Cenzura se nevyplácí a městský obvod řízení stálo 10 000 Kč, které jsme zase zaplatili z našich peněz… (za cenzuru v Hrabovských listech).

Štítky:

Jeden komentář

  1. Ludvík Podešva říká:

    Pamatujme si to u příštích voleb! Á propós staví se už starostovi za školkové peníze dům Na Farském? Shodou náhod právě u drtičky a už si přepsal trvalé bydliště na podnájem obecního bytu z trvalého bytu na úřadě?

[email protected] [email protected]