(FOTO) Studie přístavby tělocvičny ZŠ Paskovská – prezentace ke stažení

Ve středu 22. dubna 2021 byla veřejnosti představena studie Rozšíření tělocvičny ZŠ Paskovská. Záznam z online přenosu je na Youtube. O několik dnů později jsem zveřejnil i samotnou studii, kterou mi zaslal tajemník úřadu.

Ke zpětnému sestavení prezentace z online streamu jsem byl donucen okolnostmi. Vedení městského obvodu Ostrava-Hrabová si údajně objednalo pouze studii, nikoliv prezentaci, proto mi ji a ani Sokolu nikdo neposkytl ke zveřejnění.

Hala/tělocvična v parku před základní školou?

Neoficiální a nepotvrzené informace hovoří o přístavbě za 50-60 mil. korun, na kterou nám pravděpodobně nikdo nepřispěje, jak zaznělo při prezentaci studie.

Nutno poznamenat, že tajemník úřadu tvrdí, že má informaci, že o dotaci se ucházet můžeme. Bohužel mám obavy, že je to stejná hra, jako v případě školky, kdy právě tajemník úřadu prohlásil na jednání zastupitelstva, že máme jedinečnou šanci získat 90% z 55 mil. korun. Cena za stavbu školky se o rok později vyšplhala na 80 mil. korun a žádné procento z oněch 90% jsme nezískali.

(24.9. 2018, zápis z jednání zastupitelstva) Tajemník Ing. Socha sdělil, že je to jedinečná šance, jak získat 90% dotaci na stavbu školky, jejíž náklady budou cca 55 mil. Kč.

Studie přístavby tělocvičny:

Fotky pořízené z online streamu jsou na Google Photos:

Štítky: , , ,

5 Komentáře

 1. Jan Socha říká:

  Jedinečná šance to jednoznačně byla (a spousta obcí ji využila). Na to, aby se dotace získala, je třeba ještě jedna zásadní věc: BÝT PŘIPRAVEN, tj. mít perfektně přichystaný projekt nejlépe s pravomocným stavebním povolením. A to v případě ŠKOLKY, ale i hasičárny nebo sportovní haly, bohužel, Hrabová nebyla a není. Dále mějte na paměti, že dotaci nezískává tajemník (úředník), ale obvod (tj. samospráva). Čím déle se budou zastupitelé dohadovat, kde má být stavba naprojektována, s jakým zadáním a projektem, tím více se snižuje ŠANCE dotaci získat. Jsem z města, kde se dotace získávají úspěšně, tady to, bohužel, prozatím nejde. Někteří by si měli sáhnout do svědomí než začnou hledat viníky a sepisovat trestní oznámení. Dotace je totiž NENÁROKOVÁ.

 2. Radomír Orkáč říká:

  Viník byl nalezen a může za to vedení, čili i vy konkrétně (tajemník = ředitel úřadu), viz usnesení a zápisy z Finančního výboru MOb Ostrava-Hrabová a viz stanoviska ministerstva, případně vyrozumění o vyřazení či odůvodnění zamítnutí odvolání.
   
  “K vyřazení naší žádosti o dotaci došlo z důvodu nedodání potřebné dokumentace, a to ani po dvou výzvách učiněných ze strany hodnotitelů dotace. Po první výzvě byl vědomě odeslán dokument pdf, který byl vydáván za doplnění požadované dokumentace, přestože v té chvíli stále nebyla dokumentace k dispozici.”
   
  “Chybou v procesu předkládání dokumentace přišel náš obvod o možnost získání 85% dotace z částky 52 mil. Kč, tj. cca 44 mil. Kč. Za což je někdo zodpovědný a je nutné požadovat náhradu škody.”
   
  Každý musí pochopit, že lžete a proč lžete! 44 mil. korun máme požadovat i po Vás… . Jsem schopen doložit, že o problémech věděl úřad ještě před podáním žádosti o dotaci, čili září 2018… to, že jste nekonal je nehorázné! Nehorázné by bylo i to, kdybyste tvrdil, že jste o ničem nevěděl. Mimochodem, právě ze září 2018 pochází Váš apel na zastupitele: “(24.9. 2018, zápis z jednání zastupitelstva) Tajemník Ing. Socha sdělil, že je to jedinečná šance, jak získat 90% dotaci na stavbu školky, jejíž náklady budou cca 55 mil. Kč.” A TEĎ TVRDÍTE, ŽE JSME NEBYLI PŘIPRAVENI???
   
  https://www.hrabova.info/2020/06/19/financni-a-kontrolni-vybor-dotazy-k-priprave-stavby-materske-skoly-ii/

 3. Jan Socha říká:

  Takže viníka jste si našel. Podle vás je to tajemník, který by měl Hrabové vrátit 44 mil. Kč. Žádný FV ani KV, dokonce ani zastupitelstvo nikdy neprokázalo, že bych za něco takového (byť zprostředkovaně) mohl nebo kdokoliv z Úřadu. Nebyl to nikdo z Úřadu, kdo dodal podklady pozdě, takže hodnotící komise naši žádost vyřadila. Tak sepište v pořadí další trestní oznámení a je to. Já vidím viníka jinde. Na jiném místě píšu, že dotace je NENÁROKOVÁ a že se Hrabová uchází o dotaci s nepřipravenými projekty bez řádného stavebního povolení. Škoda, že vy jako významný zastupitel, který na každém zastupitelstvu hledá, ale neprokáže žádné viníky, se snížíte k takovým populistickým blábolům, kterým mohou uvěřit leda vaši skalní (zaslepení) fanoušci.

 4. Radomír Orkáč říká:

  Pane tajemníku, napsal jsem, že jste jeden z viníků, ne že jste jediný viník. Mimochodem, v životě jsem nepodal ani jedno trestní oznámení, takže očividně už Vám docházejí další argumenty… “Tak sepište v pořadí další trestní oznámení a je to.”.
   
  A k populistickým blábolům? Já vždy a za všech okolností píšu a říkám co mám podloženo a mohu předložit a předkládám. Pokud bych tak učinit nemohl, vždy napíšu, že se jedná o spekulaci či nepotvrzenou informaci. Ano, mohu se plést a pletu se určitě často, vždy to však přiznám, protože to je to nejmenší, co mohu pro zachování věrohodnosti mnou denně poskytovaných informací udělat.
   
  Úřad posílal dokumenty firmě, která nás zastupovala, takže na vině je úřad pod Vašim vedením (jste ředitelem úřadu) „Chybou v procesu předkládání dokumentace přišel náš obvod o možnost získání 85% dotace z částky 52 mil. Kč, tj. cca 44 mil. Kč. Za což je někdo zodpovědný a je nutné požadovat náhradu škody.“
   
  A že něco neprokážu na zastupitelstvu? Jen se smějte… sám jste mi říkal, že jste nedostal pokyn mi nachystat projektor a ani jste mi ho na mou žádost nenechal nachystat. Abych mohl vůbec něco odprezentovat, musel jsem si jít nachystat projektor sám. To nemluvě o snaze nedat prezentace do programu na jednání, narušování čehokoliv z prezentace ukázat a nakonec ani zastupitelstvo nevzalo skutečnosti na vědomí – nedivím se – zvednutí stavby o 25cm bylo prokazatelně zbytečné, (a teď spekulace) pokud vůbec k němu došlo. Na změnových listech jsme díky tomu vyhodili oknem cca 2 mil. korun.
   
  Máte to dobře ošefované, aby se pravda nedostala mezi lidi. A jediný, kdo Vám to může dokázat, jsou orgány činné v trestním řízení, ne zastupitel Orkáč, který našel ve schváleném rozpočtu lavičky za 1.2 mil. korun, převoz starých prvků za statisíce a nebo hlínu za 600 tis. korun.
   
  Jak jsem řekl na policii, když na mě starosta podal trestní oznámení… já žádné důkazy nemám, ale jsem schopen doložit vše, co tvrdím a vše předkládám zastupitelstvu.
   
  Stejně tak jsem schopen doložit, že právě vy jste mi ukradl fotky a poslal jste je ke zveřejnění v Hrabovských listech. Dáte mi souhlas se zveřejněním daného mailu, který tvrdíte, že neexistuje? Ano/ne?
   
  Místo toho vysedávání na sociálních sítích a hrabova.info mi prosím zašlete zápis z jednání rady o který jsem dnes požádal z pozice zastupitele. Nebo mi ho opět nechcete zaslat a budete hledat další a další výmluvy?
   
  Zakončím to slovy: K získání nepřátel nejsou potřeba hádky. Stačí jenom říct to, co si myslíte… a já jsem zastupitelem proto, abych říkal, co si myslím. To, že jsem Vašim nepřítelem je jen vedlejší produkt toho, že říkám co si myslím a myslím si to na základě získaných a vždy podložených informací.

 5. Milan Slíva jr. říká:

  Pane tajemníku, dotace je opravdu NENÁROKOVÁ. Ale je obrovský rozdíl, nedostat dotaci pro to, že se hodnotící komise rozhodla dotaci nepřidělit a mezi tím, nedostat dotaci pro to, že žádost nebyla k výběrové komisi ani připuštěna a to pro procesní nedostatky, dle mého mínění z důvodu lemplovství zodpovědných osob. Obhajujete neobhajitelné. Ale možná se budete divit, Vás konkrétně já osobně neviním.

[email protected] [email protected]